روزنامه جام جم با این مقدمه به استقبال پاسخ هدایتی رفته است:

شاید خیلی ها بگویند حسین هدایتی این همه پول را از کجا آورده است؟ خودش به زبان ساده توضیح می دهد. توضیحاتی که هم آدم را قانع می کند، هم نه: 35 سال است من مشغول کاسبی هستم. از زمانی که یک نوجوان پانزده ساله بودم. همین کارخانه استیل آذین، جرقه اش برای من از پانزه سالگی خورد، زمانی که سوم راهنمایی بودم. به عبارتی شروع همه این درآمدها از یک مغازه پرسکاری بود که من در آن واشر می زدم. بعد رفتیم سراغ ساخت تجهیزات پرده و بعد هم رسیدم به استیل آذین. آن زمان که من ماهی 50 هزار تومان درآمد داشتم بلیت هوایی تهران مشهد رفت و برگشت فقط 600 تومان بود. کمتر از هزار تومان.
هدایتی در ادامه می گوید: کارخانه استیل آذین را سال 58 راه اندازی کردم و اولین ساختمان سازی ام سال 65 بود. شاید باور کردن این صحبت ها برای خیلی ها آسان نباشد، اما زمانی که من بابت فعالیت کارخانه استیل آذین ماهی 50 هزار تومان درآمد داشتم زمین در دماوند و فیروزکوه متری 10 تومان بود!

الان در مخیله یک جوان بیست ساله نمی گنجد که بتواند ملاک شود، اما آن زمان امکان پذیر بود و خدا هم به من کمک کرد. سال 65، یعنی 27 سال پیش من یک زمین به مساحت صد هکتار در جاده خاوران خریدم یک میلیون تومان. الان قیمت همین زمین چقدر است؟ 17 سال بعد زمین دیگری را به مساحت 530 هکتار در لواسان خریدم دو میلیارد تومان. یعنی تقریبا متری 400 تومان. الان زمین در لواسان متری 10 میلیون تومان است .

یا 400 هکتار زمین در عسلویه خریدم 700 میلیون تومان که ده سال پیش ارزشش به 120 میلیارد تومان رسیده بود و حالاهزار میلیارد تومان هم برایش کم است یا همین کارخانه کاشان را من سال 84 در جریان خصوصی سازی از وزارت صنایع خریدم 50 میلیارد تومان. امروز ببینید سهام فولاد امیرکبیر در بورس چقدر ارزش دارد؟ همین ویلایی که در لواسان دارم سال 63 متری هزار تومان خریدم. الان زمین در لواسان متری 12 میلیون تومان است یا خانه ای که در آن زندگی می کنم در کمتر از ده سال ارزش آن از یک میلیارد و 600 هزار میلیون به 40 میلیارد تومان رسیده است. اگر تورم در کشور باعث شده املاک مردم گران شود، آیا این اسمش رانت خواری است؟ آیا من کار خلافی انجام داده ام؟ تنها جرم من خرید ملک بوده است. زمینی را که 13 سال پیش متری 13 هزار تومان خریده ام، الان می توانم متری 5 یا 10 میلیون تومان بفروشم. در کنار آن در عرصه تولید هم فعالیت دارم؛ این طور نبوده که فقط به دنبال درآمدهای اینچنین باشم و خوشبختانه از محل درآمدهایم علاوه بر پرداخت وجوهات قانونی و شرعی، به ورزش هم کمک کرده ام. آیا این اشکال دارد؟ نه یک ریال بدهی مالیاتی دارم و نه بابت پرداخت نکردن حق بیمه پولی بدهکار هستم.

نوشته شده: پنجشنبه 2 مرداد 1393    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()