تبلیغات
Click here to make Firefighter your default homepage!
اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
وب سایت بچه‌های آتش
بچه های آتش - مطالب دی 1392

میلاد پیامبر رحمت

بزم دگری در دو جهان پیدا شد

از سوی خدا دو دسته گل اهدا شد

بوی گل صادق و محمد آمد

جشن نبی و عید گل زهرا شد

نوشته شده: شنبه 28 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

گشتم نبود، نگرد نیست

باغ و گندمزار را گشتم ولی پیدا نشد

بعد شالیزار را گشتم ولی پیدا نشد

توی گندمزار و شالیزار که چیزی نبود

لاجرم نیزار را گشتم ولی پیدا نشد

چند ماهی هم سفر کردم اروپا در پیَش

ملک استکبار را گشتم ولی پیدا نشد

یک سری هم من به عبد المالِک ریگی زدم

مخزنُ الاشرار را گشتم ولی پیدا نشد

پیش فرماندار رفتم پاسخ خوبی نداد

میز استاندار را گشتم ولی پیدا نشد

دستمالی تحفه بردم بر مدیران خدوم

پاچه حضار را گشتم ولی پیدا نشد

گرچه می دانستم این کاری است خارج از ادب

جامه دلدار را گشتم ولی پیدا نشد

مدرک خود را درِ کوزه نهادم خیس خورد

حوض و آبشخوار را گشتم ولی پیدا نشد

آدم بی پارتی چون گردکان بر گنبد است

گنبد دوّار را گشتم ولی پیدا نشد

یک رفیق از نوع ناباب آمد و دودی شدم

پاکت سیگار را گشتم ولی پیدا نشد

اِکس ترکاندم که تا راحت شوم، رفتم فضا

ثابت و سیّار را گشتم ولی پیدا نشد

گوشه عزلت گزیدم، زاهد و عارف شدم

سبحه و زنّار را گشتم ولی پیدا نشد

عهد کردم ریش خود را دور دارم از هرَس

قیصر و ستار را گشتم ولی پیدا نشد

راستی کی گفته که جوینده یابنده بوَد؟

من همه اشعار را گشتم ولی پیدا نشد

تو کجایی تا که من دورت بگردم "کار" خوب

دور کار و بار را گشتم ولی پیدا نشد

شاعر: عباس احمدی

نوشته شده: چهارشنبه 25 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

گر به جای رشوه گفتی پول چایی بهتر است

عباس احمدی طنزپرداز موفق کشورمان در وبلاگ پابرهنه وسط بیت نوشت: نقیضه جدیدی را تقدیم می‌کنم که بر غزل زیبای فاضل نظری سرودم: «مرگ در قاموس ما از بی‌وفایی بهتر است/ در قفس با دوست ماندن از جدایی بهتر است».

بد و بدتر

مرگ نزد شاعران از بی‌نوایی بهتر است

وضع ما از مردم اتیوپیایی بهتر است

فقر و زن هردو بلا هستند در خانه ولی

بین این هر دو بلاها زن، خدایی بهتر است

نوشدارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی

مرغ بخت من، تو اینطوری نیایی بهتر است

دائماً بین بد و بدتر  مخیر می‌شویم

جبر از این اختیارات کذایی بهتر است

فکر کردن بین این مردم خودش دیوانگی است

لاجرم افکار مالیخولیایی بهتر است

هر که مشکل‌دار تر باشد مقرب‌تر شود

گاو پیشانی سفید از سر حنایی بهتر است

واژه‌ها امروز ابعاد جدیدی یافتند

گر به جای رشوه گفتی پول چایی بهتر است

بانکداری گرچه اسلامی است در ایران ولی

کاربرد واژه بانک ربایی بهتر است

وقت جنگیدن به درگاه مدیرانِ نترس!

از میان جمله واجب‌ها، کفایی بهتر است

مجلس و دولت یکی بودند در تخریب و من

فکر می‌کردم رسایی از مشایی بهتر است

شاعر خنگ مزخرف گو برو تقلید کن

شعر دزدی گاهی از مهمل سرایی بهتر است!

شعر تو گر بهتر از  شعر جناب حافظ است

شعر ایرج میرزا هم از سنایی بهتر است

مادرم پرسید شعر از بهر تو نان می‌شود؟

گفتمش: خوب شعر گفتن از گدایی بهتر است!

نوشته شده: دوشنبه 23 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

روستاییان از سبد کالایی حذف شدند +جدول

 
مشرق-وعده‌ای که حسن روحانی در گزارش 100 روزه خود برای ارائه یارانه کالایی به مردم داد، به مرحله اجرا نزدیک شده است. بر اساس آنچه دولت به تصویب رسانده، دو سبد کالایی رایگان تا پایان سال جاری به بخشی از مردم اعطا خواهد شد.

علاوه بر آن که نسبت به کلیت این کار که به نوعی بازگشت به نظام موسوم به اقتصاد کوپنی است، انتقاداتی وارد است، درباره جزئیات آن نیز اشکالات فاحشی در تصمیمات اجرایی دولت به چشم می‌خورد.

از نگاه کلان اقتصادی، پرداخت یارانه کالایی به معنای عقیم گذاشتن طرح هدفمندسازی یارانه‌ها و عقب‌گرد به نظام اقتصاد کوپنی است.

جالب آن که تیم اقتصادی دولت یازدهم از منتقدان جدی طرح اقتصاد کوپنی بودند، اما گویا با رسیدن به مقام اجرایی، منطق‌های اقتصادی را به سیاست‌های عامه‌پسند ترجیح داده اند.


در جزئیات تصمیم دولت هم اشکالات عجیبی به چشم می‌خورد. مشخص نیست کدام معیار اقتصادی و منطق علمی در انتخاب افراد مشمول یارانه کالایی، دخالت داشته است. طبق مصوبه دولت، شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح، کارگران، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، هنرمندان، دانشجویان متأهل، طلاب و سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی مشمول سبد کالایی هستند.دولت پاسخ دهد که چگونه به کارمندان دارای حقوق‌ ثابت، سبد کالایی تعلق می‌گیرد، اما روستاییان از این نعمت محروم مانده‌اند؟

اعطای سبد کالایی به روزنامه‌نگاران، هنرمندان و طلاب نیز به خوبی اهداف عامه‌گرایی دولت یازدهم را افشا می‌سازد.

در حالی که دولتمردان کنونی در هشت سال گذشته به‌شدت از سیاست‌های گداپروری دولت احمدی‌نژاد انتقاد می‌کردند، اکنون در توزیع سبد کالایی، اقشار دارای تریبون را بر روستاییانی که هیچ تریبونی ندارند، ترجیح داده شده‌اند.

طبق سرشماری سال 1390 جمعیت روستاییان کشور حدود 21 میلیون نفر است که اکثریت آنها به کشاورزی و دامپروری مشغولند و مشمول هیچ یک از اقشار مدنظر در سبد کالایی دولت نمی‌شوند.


ضمناً این مصوبه برای دولت هزار و 500 میلیارد تومان آب می‌خورد که در شرایط کسری بودجه شدید و عدم تخصیص بودجه عمرانی و همینطور با توجه به ایرادات فاحش در اقشار مشمول، پیشنهاد و اجرای این طرح از تیم اقتصادی دولت یازدهم بعید بود.

نوشته شده: جمعه 20 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

آموزش گره با نرم افزار تلفن همراه آندرویدی 2

به پیوست دومین فایل آموزش سه بعدی گره زدن (ویژه تلفن همراه آندرویدی) را برای دانلود قرار داده‌ایم. به امید اینکه بتواند مورد استفاده دوستان بویژه آتش نشانان عزیز قرار گیرد.


موفق باشید.

    لینک دانلود


نوشته شده: چهارشنبه 18 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

محرم، گریه، اسلام

نوشته: ع.ص.امید
چرا گریه در اسلام، دعاها و بویژه ایام عاشورا مورد توجه قرار گرفته است؟
چرا دین اسلام به اجتماعات و کارهای اجتماعی توجه دارد؟
تفاوت اجتماعات حزن و اندوه با شادی در چیست؟
چرا محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است؟

"شاید غرب‌زده‌ها به ما می گویند که ملت گریه و شادی، خودی‌ها نمی‌توانند تحمل کنند که یک قطره اشک مقابل چقدر ثواب است. یک مجلس عزا چقدر ثواب دارد، نتوانند هضم کنند. نتوانند هضم کنند آن چیزهایی را که برای ادعیه ذکر شده است و آن ثواب‌هایی که برای دو سطر دعا ذکر شده است، نمی‌توانند این را ادراک کنند و هضم کنند. جهت سیاسی این دعاها و این توجه به خدا و توجه همه مردم را به یک نکته، این است که یک ملت را بسیج می‌کند برای یک مقصد اسلامی. مجلس عزا نه برای این است که گریه بکنند برای سیدالشهداء و اجر ببرند. البته این هم هست. و دیگران را اجر اُخروی نصیب کند، بلکه مهم، آن جنبه سیاسی است که ائمه ما در صدر اسلام نقشه‌اش را کشیده‌اند که تا آخر باشد و آن، این اجتماع تحت یک بیرق، اجتماع تحت یک ایده و هیچ چیز نمی‌تواند این کار را به مقداری که عزای حضرت سیدالشهداء در او تاثیر دارد، تاثیر بکند.(امام خمینی ره_1361/03/30)"

در ایام عاشورا هر وقت در مراسم عزاداری شرکت کرده و یا از رسانه‌ها مراسم عزای حسینی پخش می‌شود، سخت تحت تاثیر قرار گرفته و متاثر می‌شویم. چرا؟ از این باب که اجتماع عظیم مردمی را می‌بینیم، از اینکه هماهنگی و خلوص مردم به نمایش در می‌آید و از اینکه با هم بودن و یک صدا بودن مردم را می‌بینیم، بخصوص در اجتماعات بزرگتر این احساس قوی‌تر بروز و ظهور پیدا می‌کند. برای مثال پخش مراسم عزاداری مردم زنجان، یزد، اردبیل، کرمان و بندرعباس و ...
تنها بحث ثواب نیست؛ بحث یکی بودن مردم است، بحث وحدت است، بحث تاثیرات فرهنگی، اجتماعی، روانشناسی و حتی اقتصادی این گونه اجتماعات و عزاداری هاست.

- این اجتماعات در طول چند روز دلهای مردم را به هم نزدیکتر و هماهنگی اجتماعی را بیشتر می‌کند، تاثیرات بسیار شگرف سیاسی و اجتماعی دارد از بعد اقتصادی نیز پتانسیل بالایی دارد که جای تحقیق و مو شکافی بسیار دارد، مثل بحث اطعام و نذری دادن و یا بحث گردشگری مذهبی و جذب توریست که خود بسیار مفصل است.

- نکته بعد اینکه اسلام در تمام مراحل دست به سمت اجتماعات دراز می‌کند و مردم را به سمت اجتماعات فرا می‌خواند، هدف و معیار را بر کارهای اجتماعی می گذارد و تمام تلاش را بکار می گیرد که جامعه استحکام داشته باشد، همیشه از فرد محوری به سمت اجتماع محوری تمایل دارد.
در این راه اولین گام خانواده است، ازدواج و تشکیل خانواده و تاکیدهای مکرر نسبت به رعایت احترام به همسر و فرزندان و بویژه پدر و مادر. سپس گام دوم را به همسایه و اقوام نزدیک اختصاص می دهد. "الجار ثم الدار" اول همسایه بعد خانه.
در گام های بعد می توان به تاکید بر صله رحم، برپایی نمازهای جماعت، مراسم حج، تاکید بر مشورت و احادیث و روایات و آیات قرانی بسیار زیاد در خصوص اجتماعات، همچون "یدالله فوق ایدیهم" و ...  اشاره کرد. حتی نگاه به ذکات و پرداخت خمس و جهاد نیز در همین قالب می گنجد.
مشکلی که در غرب و جوامع متمدن غیر اسلامی بسیار به چشم می‌آید گرایش به فردیت است، فروپاشی خانواده است. در کنار تمام پیشرفت‌های تکنولوژیک منزوی شدن افراد است که بیداد میکند. این روند نزولی تا جایی دامن گسترانیده که نه تنها میان دوستان و آشنایان و اقوام، که تا عمق خانواده‌ها و حتی بین همسران و پدر و مادر و فرزند نیز نفوذ کرده و فاصله و شکاف عاطفی بسیار ایجاد نموده است.

- اما چرا اسلام بخصوص شیعه مردم را به سمت اجتماعات، مراسم مذهبی، عبادی و منبر و گریه سوق داده است؟ چرا شادی بویژه شادیهای اجتماعی کمتر کمتر نقش و رنگ دارد؟
قطعا بارها و بارها به مراسم عروسی و یا جشن های بزرگ و یا همایش‌ها و اجتماعات شاد و یا بدور از غم و اندوه رفته‌ایم، تفاوت عمده‌ای که این مراسم با مراسمات عبادی یا عزاداری دارند فقدان تکبر و فخرفروشی است، همه یکدل و یک رنگ هستند دلها به هم نزدیک است. در حالی که در یک جشن عروسی تکبر و منیت موج می زند. هر کس در تلاش است که جایگاه بالاتر و کلاس و فخر بیشتری را به منصه ظهور برساند. همین است که دلها معمولا بیشتر از هم فاصله میگیرد، درگیریها بیشتر اتفاق می افتد و فاصله‌ها بیشتر می‌شود.
همین قضیه برای اجتماعات و مسابقات ورزشی نیز صادق است، یک طرف برد و طرف دیگر باخت است، یک سر برتری و سمت دیگر شکست است. در حال که در مراسمات مذهبی و عبادی همه برنده‌اند همه پیروزند... .

نوشته شده: چهارشنبه 11 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

آشنایی دختر و پسر از طریق ارسال پیامک به برنامه نود!!!

احسان پیربرناش، فیلتر شدن «وی‌چت» را دستمایه طنز امروز خود در ستون «طنزانه» شماره امروز روزنامه قانون قرار داده است.

به گزارش ایسنا، پیربرناش می‌نویسد: «جهان سوم جایی ا‌ست که تلویزیون بی‌وقفه تو را به بچه‌دار شدن ترغیب می‌کند اما سه روز بعد وی‌چت را به‌ واسطه ضدتبلیغات همان صدا و سیما فیلتر می‌کنند که مبادا به کسی بگویی دوستت دارم. البته این اصلا بهانه خوبی نیست که بگویید چون نمی‌توانستید با کسی آشنا شوید و ازدواج کنید، بچه‌دار نشدید. اینها همه‌اش بهانه است. آدم اگر فعل خواستن را صرف کند، از طریق گرده‌افشانی هم می‌تواند بچه‌دار شود اما به شرط آنکه نشان بدهد واقعا از گرده‌افشانی متنفر است و از روی اجبار تن به آن می‌دهد، چرا که اگر دوستان ما پی ببرند گروهی از این کار لذت می‌برند، آن را هم فیلتر می‌کنند و آن موقع است که برای بچه‌دار شدن هم باید از فیلترشکن استفاده کنیم.

با این تفاسیر برای آشنایی دختر و پسر چند راه بیشتر نمی‌ماند. در این مطلب با سه روش منحصر به‌ فرد آشنایی خانواده‌ها آشنا می‌شویم:

آشنایی از طریق نوشته‌های پشت نیسان

هر خانواده ایرانی یک نیسان آبی می‌خرد و پشت آن عکسی از داماد، به همراه مشخصات و مهارت‌های فردی او می‌نویسد. پشت نیسان، به‌ نوعی نقش پروفایل داماد را در این روش ایفا می‌کند، منتها تعویض عکس و ویرایش مشخصات کاربری به راحتی وی‌چت و فیس‌بوک نیست. اگر خانواده‌ای دو پسر مجرد دارد، استفاده از پشت خاور می‌تواند کارآمدتر باشد.

دیالوگ مرتبط

مالک ماشین در استاتوسی پشت نیسان نوشته: ... وی‌چت اگر نیست، نیسان هست هنوز

دختر یک دل نه صد دل عاشق می‌شود و می‌گوید: وای چه رمانتیک! مامان همین خوبه دیگه ... تازه شاعر هم هست.

مادر: هزار بار بهت نگفتم به این نوشته‌های پشت نیسان اعتماد نکن؟ نشنیدی تلویزیون می‌گفت توی اروپا هزاران نفر به‌ خاطر اینکه فریب نوشته‌های پشت نیسان آبی رو خوردن، ایدز گرفتن، بعد بلافاصله غرق شدن؟ بمیری من راحت بشم از دستت ایشاالله، آقا توام برو پشت یه خاوری، کامیونی، چیزی .... چیه دو ساعته دنبال این لگن راه افتادی؟

پدر با هزار بدبختی سبقت می‌گیرد. پشت نیسان بعدی نوشته شده: «حالا کی از پشت لباستو می‌بنده؟!» مادر و پدر از خجالت سرخ می‌شوند، دختر ریز می‌خندد.

آشنایی از طریق ارسال امواج پارازیت

با توجه به اینکه هنوز در این مملکت روستاهایی هستند که برق ندارند اما بلااستثنا پارازیت دارند، بهترین روش برای آشنایی، ارسال مهر و محبت کنترل‌شده از طریق امواج پارازیت است. دریافت‌کننده به محض رویت امواج، زن عقدی ارسال‌کننده محسوب می‌شود و حق طلاق هم طبق قانون با مخابرات خواهد بود.

دیالوگ مرتبط

دختر با خوشحالی وارد خانه می‌شود و فریاد می‌زند: مامان بیا، مامان بیا ... خواستگارم دکتره.

مادر: از کجا فهمیدی ذلیل‌مرده؟

دختر: آخه اصلا معلوم نیست چی نوشته!

آشنایی از طریق ارسال پیامک به برنامه نود

دختر و پسر در طول پخش برنامه نود در نظرسنجی شرکت می‌کنند و عادل فردوسی‌پور با بررسی افرادی که به یک گزینه خاص رای داده‌اند، دختر و پسرهای همفکر را در یک سبد قرار می‌دهد. سپس هوشنگ نصیرزاده عروس و دامادها را به قید قرعه انتخاب و پس از رفع ایرادات مدنظر فیفا، آنها را به عقد یکدیگر درمی‌آورد.

دیالوگ مرتبط

هوشنگ نصیرزاده: شماره صد و بیست و دو هزار و نهصد و نود و شماره سه هزار و هفتصد و بیست و سه

عادل فردوسی‌پور: اوه اوه، به قول شاعر: کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند هم جنس با هم جنس پرواز ... نمی‌شه یه فرصت دیگه بهشون داد آقای نصیرزاده؟

هوشنگ نصیرزاده: وا ... دست ما نیست، فیفا اگر بفهمه دو بار قرعه‌کشی شده ممکنه این زوج رو با محرومیت‌هایی مواجه کنه.

عادل فردوسی‌پور پوزخندی می‌زند و به طعنه می‌گوید: البته فیفا باید در نظر داشته باشه این بنده‌های خدا همینجوری هم توی محرومیت هستن ... به هر حال مبارک باشه ... بریم سراغ آیتم نود تا نود.»

نوشته شده: سه شنبه 3 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

فصلنامه HSE پالایشگاه دوم

سومین شماره از فصلنامه HSE پالایشگاه دوم پارس جنوبی با طراحی و كیفیت مطلوب تهیه و منتشر گردید. علاقمندان می‌توانند این فصلنامه را از لینك زیر دریافت نمایند.

  دانلود فصلنامه

نوشته شده: سه شنبه 3 دی 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

استفاده از مطالب این وب سایت تنها با ذكر نام "بچه های آتش"بلامانع می باشد