تبلیغات
Click here to make Firefighter your default homepage!
اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
وب سایت بچه‌های آتش
بچه های آتش - مطالب اسفند 1392

نظری بر طرح "روز آبپخش"

در پی پیشنهادی خلاقانه از سوی 2 تن از اعضای شورای شهر آبپخش(آقایان صمصامی و عباسی) مبنی بر انتخاب یک روز از تقویم به عنوان "روز آبپخش" و همچنین درخواست این عزیزان جهت بررسی نقاط ضعف و قوت طرح پیشنهادی ارائه شده بر آن شدم تا نظر خود را در این خصوص به نگارش در آورده و گامی هر چند کوچک را در جهت کمک و همراهی با طرح "روز آبپخش" برداشته باشم امید آنکه موثر واقع گردد.

لازم به ذکر است پیشنهاد ارائه شده دارای دو جنبه مثبت و منفی می‌باشد که ابتدا به نکات مثبت طرح و سپس به نکات منفی پرداخته و در انتها نیز پیشنهاد خود را در راستای تکمیل هر چه بهتر طرح ارائه خواهم نمود.

نقاط قوت:

1-       انتخاب یک روز در سال به عنوان روز آبپخش به ایجاد وحدت بین اهالی و هویت بخشی بیشتر کمک شایانی خواهد نمود.

        2-       توجه به اندیشمندان و بزرگان شهر در طرح بخوبی لحاظ شده است.

        3-       توجه ویژه به سابقه مبارزاتی و انقلابی شهروندان، شهدا، تاریخ، فرهنگ و هویت شهروندی از نقاط بارز این طرح می‌باشد.

        4-     گنجاندن برنامه‌های پیشنهادیی چون برپایی نمایشگاه "آبپخش شناسی"، نمایشگاه کشاورزی، خرما و صنایع دستی

        5-       توجه به چهره فرهنگی شهر و انتخاب شخصیت سال

               ...

همه و همه از نقاط قوت و دقت نگارنده در توجه به تمام ابعاد محتوایی طرح می‌باشد. اما این طرح تنها در بخش انتخاب روز مناسب بنا به دلایل ذیل دچار نقصان و عدم توجه کافی می‌باشد.

 نقاط ضعف:

       1.        روز پیشنهادی 10 دیماه می‌باشد. همانطور که میدانیم ابتدای دیماه جز سردترین روزهای سال بوده و ابتدای چله می‌باشد، نظر به اینکه شهر آبپخش دارای سرمایی خشک و استخوان سوز می‌باشد برای مدعوین و حتی خود  شهروندان روزی آرمانی از لحاظ شرایط آب و هوایی نخواهد بود.

        2.         دیماه ماه‌ی خشک و بدون حاصل در بخش آبپخش است لذا این خشکی سنخیتی با نگین سبز جنوب ندارد.

        3.        در طرح دلیل خاصی برای انتخاب 10 دیماه به عنوان روز آبپخش اعلام نشده است.

       4.        از تمام روزهای مطرح شده در ابتدای طرح چشم پوشی شده شده، مثلا روز نامگذاری شهر آبپخش و یا روز وحدت 3 محله بدون هیچ توجهی فقط نام برده شده و در انتها بدون ذکر دلیل روز 10 دیماه به عنوان روز آبپخش معرفی شده است.

 پیشنهاد:

1. با توجه به شرایط آب و هوایی استان، برای انتخاب "روز آبپخش" محدوده زمانی نیمه دوم بهمن ماه تا نیمه اول اسفند بهترین شرایط آب و هوایی را دارا می‌باشد. از (15 بهمن ماه تا 15 اسفند)

2. در محدوده زمانی پیشنهادی سرسبزی زمین و رویش گلهای بهاری به واقع آبپخش را نگین سبز جنوب معرفی می‌کند.

3. این زمان از سال، به دلیل عدم وجود مشغولیت کشاورزان در نخلستان بهترین موقع سال از لحاظ فراغت اهالی می‌باشد.

4. در بازه زمانی پیشنهادی پنیر نخل که یکی از سوغاتی‌ها و خوردنی‌های منطقه می‌باشد دارای بهترین شرایط عرضه می‌باشد.

5. به دلیل شرایط آب و هوایی بهترین زمان برای جذب گردشگر و توریسم، و همچنین برگزاری نمایشگاه خرما و معرفی محصول کشاورزان می‌باشد.

6. با توجه به موارد فوق 3 روز را خدمت عزیزان پیشنهاد می‌کنم:

 

  •         17 بهمن ماه:

1- در ایامی واقع گردیده که بدلیل تداخل با ایام دهه فجر جز روزهای شاد مردم ایران می‌باشد.

2- با توجه به (12 مهرماه) روز وحدت 3 محله و (5 دیماه) روز تبدیل آبپخش به شهر: روزهای5 و 12 از هر دو مناسبت عدد 17 حاصل می‌شود  12+5=17

3- مهرماه(7) و دیماه(10) که باز هم حاصل جمع عدد 17 بدست می‌آید.

  •        3 اسفند ماه:

1- بدلیل وحدت 3 محل

2- عدد 3 از حروف ابجد آب بدست می‌آید که کلمه آب نشان از آبادانی داشته و دلیل اول تشکیل شهر آبپخش است. (الف=1 و ب=2)

3- انتخاب ماه اسفند به دلیل اینکه ماه 12 سال می‌باشد و از 12 مهرماه روز وحدت 3 محل اقتباس شده است.

  •         5 اسفند ماه:

1- عدد 5 بدلیل 5 دیماه روز تبدیل آبپخش به شهر

2- 12 منهای مهرماه(7) که به عدد 5 ختم می‌شود.

3- 5 منهای دیماه(10) که به عدد 5 ختم می‌شود.

  7.    با توجه به موارد ارائه شده پیشنهاد نهایی و شاید بهترین گزینه از نظر اینجانب 3 اسفندماه می‌باشد.

امید آنکه این نکات بتواند در جهت انتخاب بهترین روز به عنوان "روز آبپخش" کمکی کرده باشد. در پایان باز هم از پیشنهاد ارزنده آقایان صمصامی و عباسی تشکر می‌نمایم.

 

عباس صمصامی

نوشته شده: سه شنبه 20 اسفند 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

خواص و عوام

بیانات رهبر انقلاب

...مردم با یك دید با یك برش به دو قسم تقسیم می‌شوند. یك قسم كسانی كه از روی فكر و فهمیدگی و آگاهی و تصمیم گیری كار می‌كنند؛ یك راهی را می‌شناسند و دنبال آن راه حركت می‌كنند، خوب و بدش را كار نداریم -یك قسم این ها هستند- اسم اینها را خواص بگذاریم.
یك قسم هم كسانی هستند كه نه، دنبال این نیستند كه ببینند چه راهی درست است، چه حركتی صحیح است؛ بفهمند؛ بسنجند؛ تحلیل كنند، درك كنند. می‌بینند كه جو این طوری است، دنبال آن جو حركت می‌كنند. اسم این را بگذاریم عوام. پس جامعه را می‌شود به خواص و عوام تقسیم كرد.
حالا دقت كنید، من نكته‌ای را درباره این خواص و عوام بگویم كه اشتباه نشود. خواص چه كسانی هستند؟ ایا قشر خاصی هستند؟ نه، در بین این هایی كه ما می‌گوییم "خواص"، آدم‌های باسواد هم هست، آدم‌های بی‌سواد هم هست، گاهی كسی بی‌سواد است؛ اما جزء خواص است؛ می‌فهمد كه چه كار می‌كند. از روی تصمیم گیری و تشخیص عمل می‌كند، ولو درس نخوانده و مدرسه نرفته است؛ مدرك ندارد، لباس روحانی ندارد، اما می‌فهمد كه قضیه چیست.

2 خرداد 75
در جمع فرماندهان  لشكر 27 حضرت رسول

نوشته شده: چهارشنبه 14 اسفند 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

مهمترین علل مرگ‌های غیرطبیعی ایرانیان

مرگ‌های غیر طبیعی که در اصطلاح عامیانه به آن "اجل معلق" هم گفته می‌شود سالانه جان بسیاری از ایرانیان را می‌گیرد و نگاهی به علل وقوع آنها بیانگر این است که راه‌های زیادی برای پیشگیری و کاهش احتمال وقوع آن وجود دارد.

همه ساله، در میان متوفیان افرادی هستند که به دلیل آنچه که مرگ غیرطبیعی خوانده می‌شود، جان خود را از دست داده و اصطلاحا کشته شده‌اند، مهم‌ترین علل کشته شدن شدن ایرانیان چه بوده است؟

به گزارش ایسنا، در میان علل مختلفی که برای مرگ افراد اعلام می‌شود، علت‌های وجود دارد که در گروه مرگ‌های غیرطبیعی دسته بندی می‌شود، مرگ‌هایی که قابل پیش‌بینی نبوده و دلیل پزشکی نیز نمی‌توان برایش یافت.

مرگ‌های غیر طبیعی که در اصطلاح عامیانه به آن "اجل معلق" هم گفته می‌شود سالانه جان بسیاری از ایرانیان را می‌گیرد و نگاهی به علل وقوع آنها بیانگر این است که راه‌های زیادی برای پیشگیری و کاهش احتمال وقوع آن وجود دارد.

بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی از ابتدای سال 92 تا پایان آذر ماه تصادف‌، سوء مصرف مواد مخدر و مسمومیت اعم از دارویی و گازگرفتگی درصدر علل مرگ‌های غیرطبیعی ایرانیان بود و نگاهی به این آمار در مدت مشابه سال قبل نیز حاکی از این است که مرگهای غیرطبیعی با همین رده بندی و ترتیب به سراغ بسیاری آمده است.

موضوع دیگر اختلاف چشمگیر آمار کشته شدگان حوادث رانندگی با دومین علت مرگ ‌های غیرطبیعی یعنی سومصرف مواد مخدر است به طوری که تنها در 9 ماهه امسال ، 14هزار و 475 تن در تصادفات رانندگی جان خود را از داده‌اند و سومصرف مواد مخدر در همین مدت 2164 قربانی گرفته است.

پس از سوءمصرف موادمخدر ، مسمومیت‌های دارویی و گازگرفتگی ، سوختگی و سقوط از بلندی به ترتیب با 1829، 1464 و 1376 قربانی در جایگاه سوم تا پنجم علت مرگ‌های غیر طبیعی ایرانیان قرار گرفته است.

غرق شدگی، سلاح سرد و برق گرفتگی نیز به ترتیب با 964، 606 و 605 مورد در رده‌های ششم تا هشتم قرار گرفته‌اند.

این آمار در مدت مشابه سال 91 نیز با همین رتبه‌ها تکرار شده است.

نوشته شده: شنبه 3 اسفند 1392    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

استفاده از مطالب این وب سایت تنها با ذكر نام "بچه های آتش"بلامانع می باشد