تبلیغات
Click here to make Firefighter your default homepage!
اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
وب سایت بچه‌های آتش
بچه های آتش - مطالب بهمن 1393

یک اختلاف و دو سناریو

در پی بروز اختلاف تعیین مرز بین دو شهر آبپخش و سعدآباد و انتشار شب نامه، صدور قطعنامه و ابراز موضع عمومی مردم و بزرگان شهر بر آن شدم تا موضوع را در دو سناریو پیش خوانی کنم؛ هر چند هر دو نگاه از پشت عینک سیاه و سفید، یکی کاملا بدبینانه و دیگری خوش بینانه است، لیکن در صورت تحقق خسارت یا منفعت سرشاری را برای مردم محقق خواهند کرد:

سناریو اول:

تابلوی شهر سعدآباد تغییر می کند، این تغییر کافی است تا دوباره آتش اختلاف و تعصب سر باز کرده و فوران احساسات حال و روز بد هر دو شهر را بدتر کند، حرفهای در گوشی شروع می شود رگ غیرت خاک و خاک پرستی گل می کند، قطعنامه صادر می کنیم، شب نامه صادر می کنند، اعتراض می کنیم و اعتصاب می کنند، راه بسته می شود، غائله بالا می گیرد، راه می بندیم، نهر دولت(آب پخش) که از سد شبانکاره سرازیر می شود را در کانال دولت می بندند، راه عبور و مرور شهر سعدآباد را می بندیم، شهری با چندین هزار نفر جمعیت در بن بست قرار می گیرد و چندین روز عبور و مرور مردم مختل می شود، خون ها به جوش می آید، تابلو به رگبار بسته می شود، کتک و کتک کاری، بالا می گیرد، مردم دیگر با ترس به سراغ اقوام میروند، ادارات سعدآباد بر روی اهالی شهر بی اداره ما بسته می شود، مسیر عبور شیراز به گناوه و خوزستان طولانی تر می شود، ماشین ها بنزین بیشتر و زمان بیشتری باید صرف کنند، نخل ها از بی آبی پژمرده شده اند، ثمر نخیلات آبپخش کم شده است، دیگر همسایه در محور مواصلاتی حضور ندارد، سعدآباد در بن بست عبور و مرور، و رفت و آمد قرار گرفته است، کار به مقامات بالا کشیده و مسئله سیاسی و امنیتی شده است، بحث فرمانداری منتفی است و مردم هر دو شهر آبپخش و سعدآباد به بی فرهنگی و تعصبات مسخره متهم می شوند، شهر ثالثی(همسایه شمالی) بیشترین بهره را از این اختلاف می برد و بیشترین ضرر نصیب مردم شده است. مسئولین با وضع دستورات و دخالتهایی در صدد بهتر کردن روابط هستند... بازی باخت باخت است.

 

سناریو دوم:

تابلوی شهر سعدآباد تغییر می کند، این تغییر کافی است تا دوباره آتش اختلاف و تعصبات سر باز کرده و فوران احساسات حال و روز بد شهرها را بدتر کند، حرفهای در گوشی شروع می شود قبل از اینکه رگ غیرت خاک و خاک پرستی گل کند، شورا و ائمه جمعه هر دو شهر با هم قرار می گذارند نشستی داشته باشند، برنامه می ریزند و به توافقاتی دست می یابند:

1. راه مواصلاتی بین دو شهر بزرگراه می شود! دیگر خبری از تصادف نیست!

2. مرزها به صورت توافقی مشخص می شود! و جنگ و دعوایی وجود ندارد! شهرها به هم متصل شده و جمعیت شهری توسعه می یابد!

3. بین دو شهر مکانی برای ایجاد بازار روز مشخص می شود و دست فروشها به آنجا منتقل می شوند. سود حاصله بین شهرداری ها تقسیم میشود. مردم برای خرید جایگاهی مشخص پیدا می کنند و ناوگان تاکسیرانی شکل می گیرد، اطراف بازار پاساژها قد علم می کنند.

4. توافق می شود هر دو دادگاه حقوقی کوچک شهرها به محدوده مشترک منتقل شده تجمیع شده و یکی حقوقی و دیگری جزایی شود!

5. جمعیت دو شهر ایجاب می کند که درمانگاه های شهری تبدیل به بیمارستان شده و محلی در محدوده مشترک برای ساخت بیمارستان در نظر گرفته می شود!

6. به علت جمعیت زیاد دو شهر آب پخش و سعدآباد دیگر بحث واگذاری فرمانداری به شهر ثالث منتفی است.

7. امکانات زیادی از قبل اتصال دو شهر عاید مردم شده و رفاه نسبی ایجاد می شود.

بازی برد برد تمام می شود.


عباس صمصامی


تصاویر مرتبطتجمع مردم سعدآباد

نوشته شده: چهارشنبه 29 بهمن 1393    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

آیا امام گفت: "آب و برق مجانی می شود"؟!

مطرح شدن و پرداختن صریح و بی تعارف به شبهات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، نه تنها امری پیراسته از عیب است، بلکه تکلیفی ضروری و لازم برای آگاهان و دوست داران انقلاب است. و البته بی پاسخ گذاشتن این شبهات و میدان را برای مخالفین و نا آگاهان خالی نمودن عیب و کم فهمی است. در پاسخ به شبهات هم باید بی تعارف بود و صریح، چرا که پاسخ دادن های آبکی و تعارفی نه تنها شبهه را حل نمی کند، بلکه ممکن است بر حجم شبهه هم بیفزاید!

یکی از شبهات مطرح راجع به انقلاب و امام راحل (ره)، عدم تحقق وعدۀ امام راحل مبنی بر" مجانی کردن آب و برق"، به مردم است.

ادعا می شود که امام، در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷در بهشت زهرا سلام الله علیها به مردم وعده داد که به شما آب و برق مجانی می دهیم و به این وسیله و با وعده های غیر واقعی درصدد فریب و همراه نمودن مردم بر آمدند. امری که با سیرۀ امام (ره) اصلاً قابل جمع نمی باشد و این مسأله برای دوست داران و یاران امام، امری بسیار ناراحت کننده و سؤال برانگیز است. عده ای از منتقدین نیز معتقد هستند اصلاً اصل چنین وعده ای از لحاظ کارشناسی صحیح نیست و همان بهتر که محقق نشد. چرا باید توزیع انرژی رایگان باشد؟ آنهم برای مردم ما که این قدر در مصرف بی رویه کارنامۀ غیر قابل قبولی دارند! و معتقدند اصل وعدۀ مذکور یک وعدۀ غیر کارشناسی و ناپخته می باشد.

نوشته شده: چهارشنبه 15 بهمن 1393    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

جورچین زندگی

زندگی را فکر می کردم دیدم خیلی به این طرح نزدیکه!

دنیا یه جورچین خیلی بزرگه! هر انسانی تنها یک قطعه از این جورچین بزرگه، که خداوند متعال هر کدوم از ما را برای یک قسمت از اون در نظر گرفته. اون منطقه ای از جورچین که باید قرار بگیریم و با یه تعداد قطعه دیگه که اجباران باید در ارتباط باشیم را خدا برامون معین می کنه، اما اینکه چه نقشی بگیریم و چقدر نقشمون شفاف باشه را محل استقرارمون، قطعه ات اطراف و تلاش خودمون تعیین می کنه! برای هر قطعه مهمه که:
اول حد و مرز خودش را بشناسه، اندازه خودش را بدست بیاره، با تلاش خودشه که تعیین میکنه دامنه ارتباطش چقدر تنگ باشه و یا چقدر وسیع! اینکه زاویه شکست و خمش و حد و مرزش با دیگران چطور باشه دست خودشه! یه زمان محدودی وقت داریم که تلاش کنیم نقش و طرح مون را زیبا بکنیم! شفاف بشیم و بزرگ بشیم و نقش های بیشتری را در دل قطعه خودمون جا بدیم! هر چه بزرگتر بشیم! میتونیم با قطعه ات بیشتری در ارتباط باشیم! هر چه شفاف تر باشیم بیشتر تو چشم میایم.
باید تلاش کنیم جای واقعی خودمون را روی جورچین پیدا کنیم و سر جای خودمون قرار بگیریم! اون وقته که احساس راحتی می کنیم، حالا برای اینکه زیباتر به نظر بیایم باید تلاش کنیم قطعات اطرافمون هم بیان و سر جاشون قرار بگیرند، باید دستشون رو بگیریم و کمکشون کنیم اینطوره که نقش جورچین زیباتر میشه!
اما یادمون باشه، تنها یه فرصت محدودی داریم که نقشمون را بسازیم، بعدش باید جامون را به دیگرون بدیم، یادمون نره که اون قطعه هایی که هنوز جای خودشون را پیدا نکردن باعث هرج و مرج میشن اونهایی که هنوز خودشون با نقش شون یکی نشدن و سعی دارن همه را مرتب کنن بیشتر جورچین رو بهم می ریزن!!! بیشتر پازل را پیچیده می کنن.

به امید اینکه هر قطعه از پازل زندگی سر جای خودش بشینه و با کمک به دیگران نقش جورچین زندگی را کامل کنه! اون موقع قطعا از بالا نقش زیبای زندگی بهتر دیده خواهد شد.


به امید آن روز
عباس صمصامی - امید

نوشته شده: یکشنبه 12 بهمن 1393    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

استفاده از مطالب این وب سایت تنها با ذكر نام "بچه های آتش"بلامانع می باشد